• Новини
    • Міжнародні новини бахаї
    • Новини місцевої громади
  • Про Віру Бахаї
    • Історія Віри Бахаї
    • Заповіт Бахаулли
    • Вчення бахаї
    • Довідкова інформація
  • Література
    • Святі Писання
    • Всесвітній Дім Справедливості
    • Література про Віру Бахаї
    • Збірки на різні теми
    • Молитви
    • Литература бахаи на русском
    • Bahá’í Reference Library
    • Додатки для Android
    • Нові книги
  • Контакти
  • Ви тут: 
  • Головна
  • Історія Віри Бахаї

Про Віру Бахаї

  • Історія Віри Бахаї
  • Заповіт Бахаулли
    • Адміністративний порядок бахаї
  • Вчення бахаї
    • Основні принципи Віри Бахаї
    • Основи Вчення Бахаї
    • Деякі закони та заборони
    • Календар Бахаї
    • Довідник бахаї

Історія Віри Бахаї

Історія виникнення та розвитку Віри Бахаї

Перегляди: 793

Усипальниця Баба на горі Кармель, Хайфа, ІзраїльУсипальниця Баба на горі Кармель, Хайфа, ІзраїльМісцем виникнення релігії Бахаї, як і всіх інших великих релігій одкровення, є Схід. ЇЇ провісником був Баб (араб. “Ворота”, 1819-1850 р.р.), який в травні 1844 року сповістив в Ширазі (Іран) про свою місію. Він мав виконати покладену на нього Богом місію – підготувати і оповістити людство про майбутній прихід Обіцяного всіх прийдешніх релігій.

Щоб оцінити умови, в яких з`явилася Віра Бахаї, слід нагадати, що на початку XIX століття весь Середній Схід знаходився в стані політичного, економічного і соціального занепаду. Народ Ірану, який колись створив велику цивілізацію, на початку XIXстоліття був ослаблений і ізольований від головних світових подій. Спроби реформ гальмувались широко розповсюдженою корупцією, хабарництвом та зловживаннями тих, хто стояв при владі. Не затихала взаємна нетерпимість між послідовниками різних релігій – зороастрійцями, іудеями, християнами та мусульманами, які складали більшість населення Ірану.

Детальніше...

Баб (1819-1850) – Предтеча Бахаулли

Перегляди: 1035

Походження Віри Бахаї тісно пов'язане з Вірою Бабі, заснованої в Персії (Іран) в 1844 р. Мірзою Алі-Мухаммедом (1819-1850), відомим як Баб.

Молодий чоловік на ім`я Сеїд Алі Мухаммад по лінії обох батьків походив  від Пророка. Він народився 20 жовтня 1819 року; батько його помер, коли він був ще малим, тож його виховував дядько. Коли дядько вперше відправив племінника до школи, вчитель відіслав його додому, дивуючись з того, що хлопчик вже все знає. Алі Мухаммад й справді мав дивовижні вроджені знання і відповідав на найскладніші запитання, на які не знали відповіді навіть учителі.

Підлітком Алі Мухаммад почав працювати купцем у порту Бушир та в Ширазі. Він швидко здобув повагу за свою скромність і справедливість, за чесність і лагідність, за глибину знань та благородство характеру.

Детальніше...

Бахаулла (1817-1892) – Основоположник Віри Бахаї

Перегляди: 759
З арабської Бахаулла означає "Слава Бога". Це ім'я згадував Баб. При народженні Його назвали Мірза Хусейн Алі. Він народився в одній з найбільш титулованих сімей Ірану. Батько його був головним міністром при дворі шаха. Народився Він у Тегерані 12 листопада 1817 року.
 
Один з будинківродини Бахаулли в м.Такур в провінції МазіндаранОдин з будинківродини Бахаулли в м.Такур в провінції МазіндаранЗ дитинства Бахауллу оточували розкіш та багатство. Він одягався у найтонший шовк і їв найвишуканіші страви. Його родина володіла чудовими будинками. Як і інші тогочасні молоді люди шляхетного походження, Бахаулла вивчав іслам, перську літературу та поезію, а також каліграфію. Як і Баб, Бахаулла мав дивовижні знання, які почерпнув не від учителів і не з книг. Люди дивувалися глибині його знань, винятковій силі його логіки та міркування. У віці семи років йому довелося представляти свого батька у майновій суперечці при дворі, і він виграв справу. Надзвичайні здібності не викликали в нього гордощів. Він був скромним та веселим, співчутливим і дуже добрим. Його уподобання були простими: він любив природу, любив тварин і птахів, дерева і квіти. З великим задоволенням проводив час поза містом, а не при дворі, витрачав гроші не на розваги, а на допомогу бідним та нужденним. Як було прийнято на той час, одружився молодим. Його дружина належала до дуже багатої родини, проте її смаки теж були невибагливими. Разом вони допомагали знедоленим. Двері їхнього будинку завжди були відкритими для всіх, хто потребував їжі, притулку і допомоги. Їх називали "батьком і матір’ю бідних". Після смерті батька Бахауллі запропонували посісти його місце при дворі, але він відмовився.

Детальніше...

Абдул-Баха (1844-1921) – Центр Заповіту

Перегляди: 444

Абдул-Баха, старший сина Бахаулли, народився 23 травня 1844 року, тієї ж самої ночі, коли Баб відкрив Муллі Хусейну свою місію. Йому було вісім років, коли Бахауллу ув’язнили в Тегерані. Будинок, де жила його сім’я, оточила юрба, і їм довелося деякий час переховуватись. Абдул-Баха супроводжував батьків у засланнях, і ще за десять років до декларації в саду Різван Він зрозумів місію свого батька. Таким чином, Абдул-Баха став першою людиною, що повірила в Бахауллу. На той час йому було лише дев’ять років.

Великим було горе Абдул-Баха, коли Бахаулла залишив Багдад і вирушив у гори Курдистану. Протягом двох років його відсутності Абдул-Баха переписував і заучував писання Баба. Великою була і радість повернення батька, і з цього часу Абдул-Баха не отримав формальної освіти; всьому, що Він знав, Він навчився у Бахаулли. Абдул-Баха був активною, життєрадісною людиною. Він успадкував від батьків любов до природи; його улюбленим видом спорту була їзда верхи.

 Під час переходу з Іраку в Константинопіль Абдул-Баха слідкував за харчуванням і постом вигнанців. Ночами він охороняв кибитку батька. В Адріанополі Він поступово взяв у свої руки повсякденні справи Бахаулли. Він став відомим як "Господар". Це ім’я дав йому Бахаулла, хоча після смерті батька сам він називав себе просто Абдул-Баха, тобто "Слуга Бога". Він приймав тих відвідувачів батька, які приходили лише з цікавості, але з надзвичайною внутрішньою проникливістю розпізнавав істинних шукачів правди. Він був улюбленцем бахатьох, і навіть ті, що бажали Йому зла, поважали Його. Він був ввічливим, м’якосердим, щедрим і незмінно добрим. В Ацці він одружився з Мунірі Ханум, дочкою давніх послідовників Баба. Шлюб був дуже щасливим, хоча з дев’яти народжених дітей п’ятеро померли.

Як тільки дарували більше свободи пересування в’язням, Абдул-Баха став звичною постаттю на людних вуличках Акки. Він допомагав усім, кому міг, незважаючи на колір шкіри, віросповідання і походження. Заходив у найбідніші будинки, омивав та втішав хворих. Власних потреб було дуже мало. Жив і одягався скромно та просто, хоча зовнішній вигляд завжди мав бездоганний. Він працював від зорі до зорі, і проводив частину ночі в молитвах та медитаціях. Він любив дітей, йому подобалося робити подарунки і бачити людей щасливими. "Мій дім, - говорив він, - дім сміху та веселощів."

Детальніше...

Шогі Еффенді (1897-1957)

Перегляди: 457

Шогі Еффенді – старший внук Абдул-Баха народився 1 березня 1897 року. По лініі батька він мав родинні зв’язки з сімєю Баба, а по лінії матері – старшої дочки Абдул-Баха – з родиною Бахаулли. З раннього дитинства він був під великим впливом свого дідуся Абдул-Баха, який на світанку кожного ранку запрошував його до Своєї кімнати і надихав його на годинну молитву.

Саме Абдул-Баха дав йому перші уроки духовного навчання і настояв на тому, щоб його називали Шогі Еффенді, а не Шогі (Ефффенді означає Сер – знак поваги до нього). З раннього дитинства він пізнав страждання та небезпеку, які випали на долю його діда Абдул-Баха – Центра Заповіту Бахаулли.

В 1918 році він отримав ступінь бакалавра мистецтв в американському університеті Бейрута. З 1918 до 1920 року він завжди супроводжував Абдул-Баха в усіх його поїздках і це були самі найщасливіші роки його життя. В 1920 році Шогі Еффенді поїхав в Англію, Лондон для подальшого навчання в Оксфордському університеті. Він захоплювався спортом, тенісом та фотографією.

28 листопада 1921 року на 77 році життя не стало Абдул-Баха. Третього січня 1922 року було офіційно оголошено Заповіт Абдул-Баха. Сьомого січня 1922 року Бахія Ханум – сестра матері Шогі Еффенді – телеграфувала бахаї Ірана, а 16 січня 1922 року общині бахаї США про те, що Шогі Еффенді, відповідно до Заповіту Абдул-Баха, стає Хранителем Віри Бахаї.

Детальніше...

Всесвітній Дім Справедливості

Перегляди: 653

 Всесвітній Дім Справедливості, Хайфа, Ізраїль Всесвітній Дім Справедливості, Хайфа, ІзраїльВерховний орган Віри Бахаї – Всесвітній Дім Справедливості – є одночасно Адміністративним і Духовним Центром віруючих бахаї всієї земної кулі, всіх п`яти континентів, на яких створені громади та інститути Віри Бахаї. Він знаходиться в Ізраїлі, в місті Хайфа, там, де зустрічається Схід з Заходом, на перехресті Європи, Азії та Африки, на древній батьківщині людини, обітованній землі багатьох світових релігій.

До складу всіх виборних органів бахаї входять 9 членів, що досягли на день виборів 21 року і набрали найбільшу кількість голосів.

Не дивлячись на те, що Бахаулла дав своїм послідовникам чіткі вказівки і закони, які тлумачили його наступники, він передбачав також в майбутньому потребу постійного спостереження за застосуванням цих законів і вказівок у суспільстві, а також регулювання життя бахаї в ситуаціях, не визначених певним чином в Писанні. Бахаулла бачив таку можливість у створенні виборного органу під назвою Всесвітній Дім Справедливості.

"Члени Всесвітнього Дому Справедливості зобов’язані спільно обговорювати питання, які безпосередньо не розкриті в книзі, і втілювати в життя те, що здається для них необхідним. Бог, воістину, надихне їх з благовоління Свого, тому що, воістину, Він є Провидець, Всезнаючий” (Бахаулла)

Детальніше...

Про Віру Бахаї

У що вірять бахаї
Що бахаї роблять
Література бахаї (укр)

Бахаї в Україні

Офіційний сайт бахаї України
Сайт бахаї Києва
Сайт бахаї Дніпра

Контакти

Сайти національних громад
Офіційна сторінка на Facebook

Наші контакти
+380982991919
+380635669248

Міжнародні новини бахаї

Список заголовків всіх новин

2017 © Громада бахаї м.Чернівці. All Rights Reserved

 

Designed by Creative

  • Новини
    • Міжнародні новини бахаї
    • Новини місцевої громади
  • Про Віру Бахаї
    • Історія Віри Бахаї
    • Заповіт Бахаулли
    • Вчення бахаї
    • Довідкова інформація
  • Література
    • Святі Писання
    • Всесвітній Дім Справедливості
    • Література про Віру Бахаї
    • Збірки на різні теми
    • Молитви
    • Литература бахаи на русском
    • Bahá’í Reference Library
    • Додатки для Android
    • Нові книги
  • Контакти