Бані Дугал з Міжнародного Співтовариства Бахаї, Його Високопреосвященство Митрополит Еммануїл з грецької православної метрополії Франції, Ані Чойінг Дролма, буддійська черниця, професор Каффа з Il Telefono Azzuro, рабин Діана Герсон з Ради рабинів Нью-Йорка, Дана Аль Марзукі з IASC.
На Всесвітньому економічному форумі в Давосі головний представник Міжнародного Співтовариства Бахаї (МСБ) керувала роботою групи експертів і релігійних лідерів, які обговорювали роль віри в захисті суспільства, а також наслідки глобалізації.
У дискусії взяли участь буддистські, християнські та іудейські релігійні лідери, один дитячий психіатр, а також член Міжконфесійної союзу за безпечні співтовариства (IASC), - організації, що базується в Об'єднаних Арабських Еміратах і яка виступила організатором цього семінару.
В основному обговорювалася роль релігійних лідерів як захисників своїх громад, - зокрема, від загроз сексуального насильства над дітьми в Інтернеті і агресивного екстремізму.
Піднімалися також теми про те, як забезпечити перехід міжконфесійного діалогу від слів до дій, а також питання співпраці релігійних організацій з урядовими установами, приватними підприємствами та громадянським суспільством.
- Кожне суспільство виховує своїх дітей в складному поєднанні цінностей, пріоритетів і переконань. Багато з них сприяють здоровому розвитку як індивідуумів, так і соціуму, - заявила Бані Дугал, головний представник Міжнародного Співтовариства Бахаї при ООН і керівник семінару.
- Тим не менш, останнім часом все частіше ми бачимо сигнали зовсім іншого роду. Нав'язливо пропагується ідея задоволення особистих бажань, нібито в ім'я свободи вибору. Безсоромно і гучно вихваляється користь.
- Людські стосунки все більше стають предметом купівлі-продажу. Поширення порнографії, та й взагалі потік сексуальних образів, використовуваних для просування практично всіх мислимих продуктів та послуг, дозволяє скласти певне уявлення про масштаби проблем, що стоять перед нами.
Пані Дугал додала:
- Однак історія демонструє нам, що релігія - одна з небагатьох соціальних сил, здатних долати такі широко розповсюджені проблеми. У своїх кращих проявах релігія спонукає людей до шляхетності і народжує в них прагнення, що виходять за рамки особистого корисливого інтересу.
- У цьому світлі релігійні лідери і керовані ними громади зобов'язані не тільки дотримуватися більш високих стандартів, а й прагнути до рівня поведінки, який служив би зразком чесності і прозорості.
Учасники дискусії обговорили й інші питання, в тому числі ті, що стосуються того, як можуть релігійні лідери брати активну участь у боротьбі зі злочинністю, як створити в суспільстві потенціал, що дозволяє працювати з окремими особами і установами, і як об'єднати наукову і релігійну системи знань, щоб змінити світ на краще.
На панельній дискусії обговорювалася роль, яку релігійні лідери можуть грати в захисті своїх громад, зокрема від загроз сексуального насильства над дітьми в Інтернет і насильницького екстремізму.Ця подія стала першою віхою всесвітнього турне «Виставки Міжконфесійного Союзу», яке пропонує інтерактивний спосіб обговорення різних аспектів сексуального насильства та експлуатації дітей в Інтернеті і тієї ролі, яку можуть зіграти в боротьбі з цим злом релігійні лідери.
Процес, що завершився організацією цього семінару і потребував дворічних зусиль, почався в Ватикані в 2017 р з прийняття Римської декларації, схваленої Папою Франциском. Проміжною стадією був форум в Абу-Дабі в листопаді 2018 року.
В рамках цього процесу було проведено шість семінарів, в яких взяли участь понад 270 осіб з понад 30 країн. На майбутніх зустрічах будуть вивчатися інші ризики, що впливають на безпеку спільнот, - такі, як екстремізм, радикалізація суспільства і торгівля людьми.
Джерело - bic.org
https://bahai.cv.ua/news/522-bic-participates-in-davos-on-the-role-of-faith-in-building-safer-communities.html#sigProId21cd4d13bc