Громади по всьому світу готуються до святкування 200-річчя від дня народження Баба, і логотипи, викладені на сайті Медіа-банку бахаї, завантажуються користувачами все частіше.
ЛАНГЕНХАЙН, Німеччина - Після молитви в Будинку Поклоніння бахаї, пронизаному сонячними променями, проникаючими всередину через ромбовидні вікна куполу, група людей йде по обсадженій геранню стежці до Національного Центру бахаї, де викладені для огляду священні предмети, пов'язані з життям Баба, Пророка-предвісника Віри бахаї. Ці реліквії - частина виставки, організованої німецькою громадою бахаї в ознаменування майбутнього двохсотріччя з Дня народження Баба.
У 1844 році Баб приніс нове Одкровення людству, давши початок новому духовному руху, який швидко поширився по всій Персії (зараз це Іран). Звістка про релігію Баба і про героїзм тих, хто пішов за Ним, поширилася і на Сході, і на Заході. Його життя і вчення захоплювали уяву багатьох західних письменників в кінці XIX - початку XX століття.
Відвідувачі виставки розбиваються на невеликі групи, починаючи свій шлях з Будинку Поклоніння бахаї, де читаються молитви. Багато сотень людей відвідали цю виставку, яка проходила протягом 12 днів Ризвану.
200-річчя від Дня народження Баба настане 29 жовтня, і в усьому світі люди готуються до цієї знаменної події. Нова виставка в Німеччині - тільки один приклад цього. Виставка, що проходила з 21 квітня по 2 травня, представляла три оригінальних експоната з архівів німецької громади бахаї, кожен з яких пов'язаний з життям Баба: пасмо Його волосся, деякі фрагменти Його одягу і шматок стіни замку Мах-Ку, де Він провів у в'язниці дев'ять місяців. На виставці також були представлені предмети, пов'язані з життям Бахаулли, включаючи два уривки, один з яких був написаний Бабом про Бахауллу, а другий - Бахауллою про Баба. Багато сотень людей з усієї країни відвідали виставку, і багато розповіли про те, які глибокі емоції викликала в них можливість побачити предмети, так тісно пов'язані з життям цих двох священних фігур.
«Темою виставки було Слово Боже і чудовий зв'язок між двома фігурами цього Подвійного Богоявлення», - пояснила Саба Хабірпур, секретар Національних Духовних Зборів Німеччини.
Німецькі бахаї активно готуються до цього свята. У сусідньому селі Гауангеллох, де проживає 2300 осіб, організатори духовної освітньої програми для дітей і молоді проводять регулярні проекти служіння за участю близько 80 осіб на честь двохсотріччя Різдва цих двох Богоявлінь. У 2017 році почалася підготовка до святкування 200-річчя від Дня народження Бахаулли, і потім вона перейшла в процес підготовки до наступного Двохсотріччя.
«Обидва свята так тісно пов'язані з усім розвитком громади, - каже Катрін, бахаї, що живе в Гауангеллосі. - Це не просто дві великі події, розділені двома роками. Насправді, це частини безперервного процесу побудови громади».
Група молодих людей в Гауангелосі відремонтувала і пофарбувала в минулому році лавки в рамках проекту служіння, організованого на честь Подвійного Різдва.
На тлі зростаючого радісного очікування і хвилювань Двохсотріччя особливо пожвавило молодих людей, які знаходять натхнення в житті героїв і героїнь Віри часів Баба - тих, хто мужньо протистояли темним силам сліпого наслідування, упереджень, забобонів і морального розкладання. Багато з них були молодими людьми, як і Сам Баб.
У лютому триденна молодіжна конференція зібрала близько 500 юнаків та дівчат з усієї країни. Вони ділилися один з одним історіями про ранніх героїв, - таких, як Тахіра і Баді. Незважаючи на безодню часу, що пролягає між ними і тими героями, учасники конференції змогли побачити глибокий зв'язок між героїзмом Баба і Його послідовників та самовідданим і мужнім служінням стількох молодих людей, які сьогодні працюють в ім'я єдності.
«Єдність людства перестала відчуватися мною як утопія чи безплідна мрія, - сказав один з учасників, розмірковуючи про вплив цієї конференції. - Бачення Бахаулли стало набагато реалістичнішим для мене, коли я побачив, як багато людей воно вже об'єднало». Натхненні цією зустріччю, учасники ще більше сповнилися рішучості присвятити себе служінню своїм громадам, і почали розробляти конкретні плани того, що вони будуть робити після повернення додому.
Спостерігаючи, як молодь з різних верств суспільства вчиться, планує і співпрацює один з одним, прагнучи стати джерелом позитивних змін в своєму суспільстві, учасники конференції вивчали практичні способи вираження принципів Віри бахаї.
«Ідея полягала в тому, щоб отримати духовний імпульс, який задасть тон цього Священного Року, - пояснив Сахар, один з організаторів молодіжної конференції, що проходила під Франкфуртом. - Історії, розказані цими молодими людьми, надихнули багатьох на дії і допомогли нам опертися на духовні концепції, - такі, як жертовність, розуміння своєї реальності, служіння, навчання Вірі і самовідданість».
Самуель, інший з організаторів конференції, виявив, що конференція не тільки надихнула учасників, а й допомогла їм зрозуміти, що вони не самотні. «Багато молодих людей, які були присутні на конференції, сказали, що вони відчули себе набагато впевненіше, знаючи, що цим шляхом вони йдуть разом з багатьма іншими, - пояснив він. - Дійсно, на одній тільки цій конференції було 500 молодих людей, які обговорювали цю тему».
Інші місцеві громади навколо Німеччини теж готуються до двохсотріччя, приділяючи особливу увагу інтеграції майбутнього святкування в свої зусилля по зміцненню громади. Вони збираються відвідати з цього приводу друзів і членів сім'ї, щоб поглибити дружбу і узи любові з ними. Наприклад, в Мангеймі місцева громада організовує вечори, де розповідаються епізоди з історії Віри, і планує випустити подкасти з цими аудіозаписами. У Мюнстері група створила хор і в жовтні планує дати концерт на честь Двохсотріччя.
Джерело - news.bahai.org
https://bahai.cv.ua/news/552-as-momentous-bicentenary-approaches-communities-prepare.html#sigProId52612bca88